návod na rozcestníky

7. července 2007 v 13:41 | KikushQa
1. Nejdřív si musíte pořádně rozmyslet,co chcete v rubrice mít za podkategorie. Tenhle první krok ale opravdu nepodceňujte, protože pokud něco uděláte špatně nebo vytvoříte blbě pokategorii, složitě se to vrací zpátky,takže to fakt nejdřív pořádně uvažte!!!
2. Pokus už máte jasnou představu, přihlašte se na svůj blog, v záložce Nastavení klikněte a Rubriky a vytvořte si rubriky,které vám později budou představovat ony podkategorie. V mém případě jsem vytvořené rubriky pojmenovala Bleskovky, O nej blog, O nej colorku, ..
3. Pokud máte, bezva, teď si otevřete stránku svého blogu, v menu si najděte ty vytvořené rubriky a jednoduše pomocí myši je zkopírujte.
4. Teď si vytvořte nový článek, který já jsem pojmenovala logicky: Soutěže - Rozcestník. Vy si ho ale můžete pojmenovat samozřejmě jak chcete,ale mělo by být zřejmé, na co se návštěvník po kliknutí na odkaz dostane.
5. No a nyní jednoduše vložíte do článku již zkopírované rubriky. A to je všechno!!!
6. A ještě jeden důležitý fígl, bez kterého by to nebylo ono. Protože to,co jste do rozcestníku zkopírovali, jsou vlastně rubriky, tak je jasné,že tyto rubriky se vám budou zobrazovat v menu. Jenže to vy nechcete, takže je od tamtud musíte nějak dostat. Pokud je ale smažete, máte po rozcestníku, protože zkopírované odkazy vlastně přestanou existovat. Zapeklitá věc,co =D A jak z toho ven? Přece velice jednoduše :)) Znovu se přihlásíte na svůj blog, v záložce Nastavení si rozbalíte všechny svoje rubriky a ony rubriky,které jste zkopírovali do rozcestníku ( v mém případě rubriky: o nej blog, o nej blend, o nej colorku,...) nyní necháte skrýt. A to jednoduše tak,že dáte upravit rubriku, pak se vám zobrazí 4 možnosti (zobrazit vždy, skrýt prázdnou, nezobrazovat) a vy dáte nezobrazovat (nebo skrýt vždy, nevím,jak to tam teď přesně je :)
7. Pkud budete chtít přidávat články, nevadí,že rubriky nevidíte v menu, při tvorbě nového článku v políčku rubrika se vám normálně zobrazí a vy můžete vytvořený článek jednoduše přidat do té správné podrubriky.
Tak jsme to nějak zvládli, doufám, že můj návod nebyl složitý a pochopili jste všechno. Zjednodušeně - musíte prostě jen umět zkopírovat odkazy,to je celá věda :)
zdroj: tu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Bol/a si tu?

Ano:)
Nie:( :D

Komentáře

1 vikino vikino | Web | 7. července 2007 v 21:18 | Reagovat

velmi mi pomohol

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama